Jak czyścić sztuczne rośliny

7 stycznia 2018

Jak czyścić sztuczne rośliny

Coraz częściej w naszych domach można spotkać sztuczne rośliny – główną zaletą ich stosowania jest to, że są mało wymagające…

Jednak jak to często bywa, musi być jakieś „ale”. W tym przypadku tym „ale” jest fakt, że nie wymieniają swoich naturalnych pędów na nowe, które są świeże i przez jakiś czas naturalnie czyste.

Wobec tego rośliny sztuczne powinny być regularnie czyszczone! Lecz co zrobić, jeżeli są to dzieła o licznych drobnych listkach?

Najpierw najlepiej jest je odkurzyć. Do tego celu można użyć małej miotełki (zależy od wielkości rośliny), pędzelka lub odkurzacza, oczywiście dostosowując moc ssania do rośliny, aby jej nie uszkodzić lub nie wciągnąć. Następnie należy spłukać je wodą, prysznicem lub spryskiwaczem. Ważne jest, aby po spłukaniu dobrze je wysuszyć przy pomocy np. miękkiej ściereczki. Jest to potrzebne, by poprzez wytarcie kropel wody nie dopuścić do powstania zacieków.

Kolejnym etapem jest konserwacja sztucznych roślin przy użyciu płynu do mycia szyb. Wystarczy je spryskać i pozostawić do wyschnięcia – nie pojawią się już zacieki, nie trzeba usuwać wilgoci z płynu.

A teraz ciekawostka: dotyczy małych roślin, mieszczących się w zmywarce oraz niezawierających w swoim składzie nieodpornych na zmywanie materiałów, jak np. styropian czy inne wypełniacze doniczki.

Polecamy mycie w zmywarce w programie niskotemperaturowym do 40°C z użyciem detergentu (tabletki do zmywarek). Ma to wiele bardzo wiele zalet i oszczędza czas, a rośliny są idealnie odświeżone bez żadnych zacieków itp.

Ten sposób nasuwa się dzięki „kolekcji” roślin imitujących różnego rodzaju zioła, które z tej racji zdobią zwykle kuchnię. A jak to w kuchni – osadza się na nich tłusty brud, którego usunięcie wymaga więcej wysiłku. Efekt mycia w zmywarce jest zaskakująco dobry, roślinki były zupełnie suche i nie uległy zniszczeniu. Nawet kolor roślin w sposób widoczny ulega zmianie.