Polecany sposób czyszczenia różnych drzwi wewnętrznych

Na rynku jest dostępny bardzo duży wybór pięknych drzwi wewnętrznych. Kierując się swoim gustem nabywamy je do naszych mieszkań, w których mogą szybko przestać być ozdobą,

jeśli nie będziemy ich prawidłowo czyścić.

Dzisiejsze drzwi są zazwyczaj fornirowane cienką warstwą okleiny składającej się z różnych tworzyw, co zdecydowanie utrudnia ich czyszczenie. Na szczęście trudność polega tylko na znalezieniu odpowiedniego sposobu czyszczenia, a nie na samej czynności czyszczenia.

Podany poniżej sposób mycia i czyszczenia drzwi wewnętrznych jest szybki, uniwersalny, oparty na już krążących w sieci różnych podpowiedziach w tej sprawie, które zostały sprawdzone oraz zebrane w jedną całość tak, aby zminimalizować czynności osiągając zamierzony efekt.

Teraz do rzeczy – oto

polecany sposób czyszczenia różnych drzwi wewnętrznych:

  1. Przygotować roztwór np. uniwersalnego płynu myjącego, jaki macie w domu i używacie do mycia różnych powierzchni. Stężenie roztworu można uzależnić od stopnia zabrudzenia drzwi, ale zazwyczaj powinno ono być jak najmniejsze spośród podanych na etykiecie waszego płynu. Do mycia drzwi można także użyć roztworu płynu do mycia naczyń.
  2. Do mycia drzwi najlepiej użyć miękkiej ścierki, która nie pozostawia nadmiaru wody na powierzchni drzwi; bardzo dobrze sprawdzają się ścierki z mikrofibry. Teraz już tylko zwilżyć ścierkę w roztworze naszego płynu i umyć całą powierzchnię wraz z ościeżnicami, miejsce przy miejscu, nie zapominając o klamkach. Jeżeli nie chcemy żadnych poprawek, można na zakończenie suchą, czystą ścierką wytrzeć drzwi do sucha, wtedy na pewno nie pozostaną na nich żadne smugi.
  3. Teraz kwestia tłustych plam i śladów palców na drzwiach. Wiem, że są bardzo trudne do usunięcia i samą ścierką zwilżoną naszym płynem raczej nie uda się nam ich pozbyć. Wypróbowałam sposób z surowym ziemniakiem i mogę poświadczyć, że jest bardzo skuteczny. Obrałam cały ziemniak, przekroiłam go na pół i pocierałam miejsca, na których były tłuste ślady. Jeżeli powierzchnia ziemniaka, którą pocieramy drzwi, wyschła, należy skroić jego warstwę i dalej możemy go wykorzystywać. Następnie te miejsca umyć naszym płynem i wytrzeć do sucha. Efekt pewny.
  4. Jeszcze zostają ewentualne szyby w drzwiach, które obecnie z jednej strony często są matowe. Tutaj polecam zwykły płyn do mycia szyb, ale po rozprowadzeniu go na szybach proponuję zmyć go czystą wodą przy użyciu ścierki i następnie wypolerować szyby suchą ścierką do sucha.

Szczerze polecam powyższy sposób, efekt pewny bez nadmiaru specjalnych preparatów.

Mycie okien – łatwizna?

Zbliżają się święta, nie ma jeszcze mrozów, może warto przyjrzeć się naszym oknom, aby przed zbliżającą się zimą ostatni raz gruntownie je umyć. Istnieje pewien sposób mycia okien, który jest bardzo skuteczny i pozostawia wyraźny efekt na długo, a jednocześnie nie wymaga sporządzania żadnych własnych mieszanek roztworów do mycia. Wystarczy użyć tego co wszyscy mamy w domu – no, może poza ściągaczką do szyb.
Potrzebne rzeczy do mycia:
  1. Płyn uniwersalny do mycia tj. np. do podłóg ceramicznych, płytek ściennych itd., płyn do mycia naczyń
  2. Płyn do mycia szyb (bez znaczenia jakiej marki)
  3. Ściereczki
  4. Ściągaczka
Sposób polega na takim operowaniu płynami, by doprowadzić do skutecznego umycia szyb i… ram okiennych. RAMY okienne to niedoceniany element procesu mycia okien! Ale trzeba przynajmniej dwa razy w roku to zrobić, prawda?
A ten sposób operowania płynami? To właśnie nasz “patent”, który chętnie wypróbujemy na Waszych oknach.
Metoda, o której wspominamy, jest naprawdę efektywna, należy tylko wziąć pod uwagę pogodę – nie powinno się myć okien przy dużym nasłonecznieniu! szyby zbyt szybko schną i pozostają smugi.

Jak czyścić sztuczne rośliny

Jak czyścić sztuczne rośliny

Coraz częściej w naszych domach można spotkać sztuczne rośliny – główną zaletą ich stosowania jest to, że są mało wymagające…

Jednak jak to często bywa, musi być jakieś „ale”. W tym przypadku tym „ale” jest fakt, że nie wymieniają swoich naturalnych pędów na nowe, które są świeże i przez jakiś czas naturalnie czyste.

Wobec tego rośliny sztuczne powinny być regularnie czyszczone! Lecz co zrobić, jeżeli są to dzieła o licznych drobnych listkach?

Najpierw najlepiej jest je odkurzyć. Do tego celu można użyć małej miotełki (zależy od wielkości rośliny), pędzelka lub odkurzacza, oczywiście dostosowując moc ssania do rośliny, aby jej nie uszkodzić lub nie wciągnąć. Następnie należy spłukać je wodą, prysznicem lub spryskiwaczem. Ważne jest, aby po spłukaniu dobrze je wysuszyć przy pomocy np. miękkiej ściereczki. Jest to potrzebne, by poprzez wytarcie kropel wody nie dopuścić do powstania zacieków.

Kolejnym etapem jest konserwacja sztucznych roślin przy użyciu płynu do mycia szyb. Wystarczy je spryskać i pozostawić do wyschnięcia – nie pojawią się już zacieki, nie trzeba usuwać wilgoci z płynu.

A teraz ciekawostka: dotyczy małych roślin, mieszczących się w zmywarce oraz niezawierających w swoim składzie nieodpornych na zmywanie materiałów, jak np. styropian czy inne wypełniacze doniczki.

Polecamy mycie w zmywarce w programie niskotemperaturowym do 40°C z użyciem detergentu (tabletki do zmywarek). Ma to wiele bardzo wiele zalet i oszczędza czas, a rośliny są idealnie odświeżone bez żadnych zacieków itp.

Ten sposób nasuwa się dzięki „kolekcji” roślin imitujących różnego rodzaju zioła, które z tej racji zdobią zwykle kuchnię. A jak to w kuchni – osadza się na nich tłusty brud, którego usunięcie wymaga więcej wysiłku. Efekt mycia w zmywarce jest zaskakująco dobry, roślinki były zupełnie suche i nie uległy zniszczeniu. Nawet kolor roślin w sposób widoczny ulega zmianie.